.
 • WordPress

  WordPress – WordPress je ten pravý redakční systém pro Váš web, blog i portál. WordPress je zaměřený na jednoduchost, rychlost a použivatelnost. Pokud chcete publikovat a ne se trápit se složitým nastavením, pak zvolte WordPress! Je zdarma. WordPress vznikl v roce 2003. Na počátku jej používalo velice málo nadšenců. Od té doby prošel nespočtem změn a stal se nejpoužívanějším publikačním nástrojem pro blogy na celém světě. Je postaven na PHP a MySQL. Je to velmi vyspělý a stabilní produkt.

   

  Postup jak nainstalovat wordpress:

   

  WordPress si u nás stáhněte. Soubor ke stažení je pod tímto článkem. Je ke stažení i čeština pro tento redakční systém. Jako první krok si najděte webhosting. Třeba ic.cz. Webhosting je prostor pro soubory pro Váš web. Ty nahrajete na hostingovém webu pomocí FTP klienta. Po stažení wordpressu na naší stránce, rozbalte stažený soubor. Soubory a složky, které se Vám rozbalily, nahrajde na Váš zvolený hosting. Pokud nevíte jak, najdete na našem webu článek o hostingu a jak soubory na něj nahrát. Po tom, co jste nahrály soubory na hosting, zadejte Vaši URL adresu například www.blogmat.cz. URL adresu hostingu jste si pravděpodobně zvolily při registraci hostingu. Po tom, co jste si zadaly Vaši zvolenou stránku se soubory wordpressu, by jste měly vidět uvítání do wordpressu. Zjistíte, co budete potřebovat k instalaci. Klikněte na pokračovat. Na další stránce musíte doplnit následující informace. Jsou to informace, které zjistíte na svém hostingu, případně i uživatelské jméno a heslo, které si můžete libovolně nastavit pro správu systému. Předponu tabulek můžete nechat, tak jak je. Dáte potvrdit po vyplnění informací o databázy. Pokud se Vám to povedlo, napíše Vám to a dáte jen instalovat. Vyplňte další následující formulář. To už zvládnete sami a klikněte na instalovat wordpress. Toť vše. WordPress je nainstalovaný na Vašem hostingu. Teď si můžete zadat URL Vašeho webu a měl by být zobrazen tovární web. Ten si můžete libovolně pozměňovat v administraci na www.vasedomena.cz/wp-admin.

   

  Pokud jste postupovaly podle našeho návodu a správně jste zadaly všechny potřebné informace, máte základ hotový. Gratulujeme!

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *