.
 • Total Commander

  Stručně řečeno, program s kterým nahrajete webový obsah na internet.

   

  Program Total Commander (dříve známý pod názvem Windows Commander) je jeden z nejpropracovanějších souborových manažerů, umožňující rychlou a efektivní správu souborů s řadou pokročilých funkcí a podpůrných nástrojů. Pro své intuitivní ovládání je Total Commander oblíbený jak mezi začínajícími uživateli, tak mezi profesionály, kteří ocení zejména jeho pokročilé funkce, jako je snadná komprese či dekomprese ZIP, RAR a mnoha dalších archivů, zabudovaný FTP klient s podporou FXP a HTTP proxy či stahování na pozadí. Total Commander nabízí rychlé dělení či sjednocování souborů, jejích hromadné přejmenování, zobrazení náhledů bitmapových obrázků, vkládání záložek pro jednotlivá okna, pokročilé vyhledávání v souborech pomocí regulárních výrazů či simultánní prací ve více adresářích najednou. Potěší také možnost tisku výpisu jednotlivých souborů. Samozřejmostí je plná podpora Unicode.

   

  Total Commander je optimalizován pro Windows 10.

   

  Ke stažení zde

  Instalace

   

  Krok 1 – Výběr jazyka

   

  Spusťte instalační program. Nyní jste se dostali na obrazovku s výběrem jazyků. Je pouze na vás, jaký jazyk preferujete – podpora češtiny je samozřejmostí. Proveďte výběr a kliknutím na tlačítko “Next” se přesuňte k dalšímu kroku instalace.

   

  Výběr jazyka

  Krok 2 – Výběr instalace ostatních jazyků (mimo zvoleného)

   

  V dalším kroku se vás instalační program zeptá, zdali chcete instalovat i ostatní jazyky kromě zvoleného v předchozím kroku (v průběhu spuštěného programu Total Commander můžete preferovaný jazyk kdykoli změnit). Je na vás, jestli tuto možnost využijete, toto nastavení nemá vliv na běh programu. Zvolte “Yes” (Ano) či “No” (Ne) a klikněte na “Next”.

   

  Výběr instalace ostatních jazyků

   

  Krok 3 – Volba cílového adresáře pro instalaci

   

  V tomto kroku pokračujte volbou instalačního adresáře. Vyberte si, kam se má program instalovat, a pokračujte dále kliknutím na “Next”.

   

  Volba cílového adresáře

   

  Krok 4 – Výběr umístění konfiguračního souboru

   

  Dalším krokem instalace je obrazovka s výběrem umístění konfiguračního souboru. Zde nemusíte nic měnit, klikněte pouze na “Next” a přesuňte se na další krok.

   

  Výběr umístění konfiguračního souboru

  Krok 5 – Možnost vytvoření zástupce v nabídce “Start”

   

  V této části instalace si zvolte, zdali má instalátor vytvořit programovou skupinu v nabídce “Start” (Start – Programy – …). Je pouze na vás, zdali chcete mít rychlý přístup k zástupci programu v nabídce “Start”. Na běh programu nemá tato volba vliv – proveďte ji a přesuňte se dále kliknutím na “Next”.

   

  Vytvoření zástupce v nabídce "Start"

  Krok 6 – Možnost vytvoření ikony programu na pracovní ploše

   

  Zde máte možnost určit, zdali chcete mít zástupce programu na pracovní ploše. Opět tato volba nemá vliv na běh programu a je na vás, jak zvolíte. Klikněte na “Next”.

   

  Vytvoření ikony programu na pracovní ploše

  Krok 7 – Samotná instalace programu a její zakončení

   

  V tomto kroku se program nainstaluje na váš pevný disk do cílové složky (kterou jsme zvolili v kroku 3) a program vám oznámí hláškou “Installation successful!”, že byl úspěšně nainstalován.

   

  Samotná instalace programu a její zakončení

  Hotovo

   

  Tímto je instalace dokončena. Nyní se přesuňte ke spuštění programu.

   

  Spuštění programu Total Commander

   

  Spusťte program kliknutím na ikonu zástupce na vaší pracovní ploše, či na zástupce v nabídce “Start – Programy – Total Commander – Total Commander 32” (záleží, jak jste učinili výběr v krocích 5 a 6). Zobrazí se vám okno s informacemi o licenci programu a pravidlech jeho používání, zde klikněte na číslo dle nabídky. Následně se zobrazí okno s předvolbami programu Total Commander, kde si můžete přizpůsobit program k obrazu svému a provést mnoho nastavení. Poté se vám zobrazí pracovní prostředí programu Total Commander, kde můžete jednoduše a spolehlivě pracovat se soubory na vašem disku. V tomto souborovém manažeru můžete spravovat vaše disky, soubory na nich uložené, spravovat vaše FTP připojení, provádět kompresi a dekompresi souborů a jednoduše máte výborný přehled, co se na vašich pevných discích nachází.

   

   

  Úvodní obrazovka s informacemi o licenci

  Úvodní obrazovka s informacemi o licenci

  Předvolby programu

  Předvolby programu

  Pracovní prostředí programu

  Pracovní prostředí programu

   

  Total Commander – FTP klient

   

  Total Commander je populární souborový manažer s mnoha užitečnými funkcemi, mimo jiné je to skvělý FTP klient.

   

  Nastavení FTP klienta

   

  Správce FTP připojení

   

  Klikněte na “Síť – FTP Připojit se…” nebo použijte klávesovou zkratku Ctrl+F. Zobrazí se vám okno FTP správce připojení, kde máte rychlý přehled o vašich nadefinovaných připojeních k jednotlivým serverům.

   

  Správce FTP připojení

  Správce FTP připojení

  Nadefinování nového připojení

   

  V dalším kroku klikněte na tlačítko “Nové připojení…”, zobrazí se vám okno s nastavením nového připojení. Do pole “Relace” uveďte název svého připojeni, je na vás, jak své konkrétní připojení pojmenujete, nejlépe stejně jako název webu, např. www.merkur.cz. Do pole “Hostitel” napište název FTP serveru, ten je stejný jako název webu, např. www.merkur.cz (pokud doména ještě nebyla zaregistrována resp. převedena, použijte název serveru, který je uveden v objednávce, např. ftp3.c4.cz). Dále je nezbytné vyplnit “Jméno uživatele” a “Heslo”. Jméno uživatele je stejné jako název webu, např. www.merkur.cz. Aktuální heslo k webu nalezenete v administračním systému nebo v objednávce (pokud jste si heslo od té doby nezměnili). Ke spolehlivé funkci doporučujeme zapnout pasivní režim přenosu. Klikněte na “OK” a vaše nově nadefinované připojení se zobrazí ve správci FTP připojení.

   

  Okno s nastavením nového připojení

  Okno s nastavením nového připojení

  Nově nadefinované připojení

  Nově nadefinované připojení

  Připojení na FTP prostor

   

  Klikněte na tlačítko “Připojit”. Provede se připojení na FTP server a ve vybraném okně programu se vám zobrazí soubory, které tvoří obsah webu. Pokud se k webu přihlašujete prvně, tak tam pochopitelně žádné soubory ještě nejsou.

   

  Přihlášení na FTP server

  Přihlášení na FTP server

  Obsah složky na FTP serveru

  Obsah složky na FTP serveru

  Přenos souborů

   

  Zvolte, které soubory chcete přenést (pokud podržíte klávesu Ctrl, tak můžete myší vybrat více souborů najednou) a jednoduše je přetáhněte do složky na FTP serveru (nebo použijte klávesu F5). Nezapomeňte zrušit zaškrtnutí volby “Převést názvy souborů na malá písmena” a pokračujte stisknutím tlačítka “OK”. Zahájí se přenos souborů, soubory se zkopírují na web.

   

  Přenos souboru na FTP server

  Přenos souboru na FTP server
  Přenesený soubor ve složce na FTP serveru
  Přenesený soubor ve složce na FTP serveru

  Hotovo

   

  Soubory jsou přenesené, změny se na webu projeví ihned. Nezapomeňte na web přenést soubor index.html resp. index.php, který definuje výchozí stránku vaší internetové prezentace (když uživatel zadá do prohlížeče adresu http://www.merkur.cz/, tak se mu zobrazí obsah souboru index.html resp. se mu zobrazí výsledek provedení PHP skriptu index.php).

   

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *