.
 • SEO optimalizace

  SEO je zkratka anglického názvu Search Engine Optimization což znamená optimalizace pro vyhledávače.
  SEO není žádné kouzlo. Je to prostě věc, která se doporučuje pro umístění na první příčky ve výsledcích vyhledávačů jako je především Googl a Seznam.

   

  H1 nadpisy

  Důležité pro SEO optimalizaci je správně umísťovat nadpisy H1, H2, H3 a podobně. Měly by být první H1 a poté H2 a H3. Přesně jako to jde číselně postupně. Čím menší číslo je zapsáno, tím je důležitější. Například H1 je nejdůležitější. Mělo by se proto vybrat ten nejdůležitější údaj. A teď jak je dát na stránku? Je to jednoduché. Kód vložíte do html kódu Vašeho webu a to následovně. Napíšete do html kódu a to bez hvězdiček. Mezi tyto dva kódy vložíte slovo nebo frázi. Například BlogMat (opět bez hvězdiček) a první H nadpis je na světě. Teď, ale co je důležité, je slovo nebo fráze, který tam vložíte. Měl by vystihovat danou stránku. U naší by to byl například BlogMat, Blog, Články blogera a podobně. Poté následují další méně důležitý nadpisy. Ty jsou, ale také důležité. Doporučuji používat H1, H2, H3 a tím bych to ukončil. Nepotřebujete jít až do třeba pětky. Výsledkem toho je, že když někdo do vyhledávače napíše slovo nebo frázi,kterou jste tam zadaly, tak by mu měl vyhledávač zobrazit stránku s tímto nadpisem. Ale pozor! Není to tak vždy. Proto, aby Váš web byl ve vyhledávači pod tímto názvem v H1, tak musíte splnit také další postupy, které si v tomto článku popíšem.

   

  Titulky

  Titulek webové stránky je velice důležitý. Když vyhledáváte něco ve vyhledávači a zobrazí se Vám tam stránky, tak vidíte titulky webu. Kdo tedy nemá na www stránce titulek, jako by nebyl. Vložíme ho do stránky stejně tak, jako jsme si to popsaly u H1 nadpisů. Tedy html kód napíšeme bez hvězdiček do indexu stránky (html kódu webu) a mezi kódy vložíme titulek, který popisuje danou stránku. Například takhle BlogMat – Blog blogera (bez hvězdiček).

   

  Tvář URL

  Důležitý je i výběr domény. Měl by vypadat třeba takto www.blogmat.cz nebo www.blog-mat.cz. Navíc URL adresy by měly být hezké. To myslím následovně. Adresa by neměla vypadat takto www.blogmat.cz/6120 nebo www.blogmat.cz/ffk64. Měl by prostě obsahovat název článku nebo stránky a to takto www.blogmat.cz/seo-optimalizace. Dělejte mezi slovy pomlčku. I to je důležité. Vypadá to dobře a vyhledávačům se to líbí. Třeba i to Vám pomůže k prvnímu místu ve vyhledávačích.

   

  Meta tagy

  Meta tagy jsou buď popis webu nebo klíčová slova webu. Ty jsou nejdůležitější pro SEO.
  Popis webu by měl být stručný a klíčový. Dáme příklad: BlogMat – Webová stránka neboli blog, který píše sám život. Takto to úplně stačí. Popis webu využívá především Seznam.cz, který je při výsledcích vyhledávání.

   

  Zpětné odkazy

  Zpětné odkazy jsou odkazy na Vaší nebo kteréhokoliv webu vedené na jiný web. Více o nich zde. Získat je můžete registrací do katalogů nebo získat i od PrejBlogu v sekci PR články.

 • Jedna reakce na SEO optimalizace

  1. Pingback:Okamžitý výdělek – Vyplácení od 100,-Kč | PrejBlog.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *