.
 • Jak zjistit zkopírovaný text

  Vždycky se najde někdo, kdo zkopíruje text z nějaký www stránky a pak ho zveřejní na svém webu. Říká se tomu duplicitní obsah. Když někomu vezmete jeho obsah a vložíte na své stránky, uškodí to jeho webové stránce. Už to nebude originál a klesne pozice ve výsledků vyhledávání. Vyhledávače mají radši originální text a když Vaší stránku budou brát jako skvělou, budete na prvních místech vyhledávání pro konkrétní Vámi zvolené téma dotazu. Patří to do tématu SEO, kdy se člověk snaží vytvořit co nejnavštěvovanější web či blog. Tudíž originální obsah (zejména texty) jsou klíčové k úspěšnému webu bez nutné investice. V tom případě by jsme měli svůj vlastní originální text hlídat a povíme si jak se to dá zkontrolovat. Pokud Váš text někdo zkopíruje bez souhlasu, tak lze vymáhat právě způsobenou škodu (autorská práva). Nelíbilo by se ani nám, kdyby náš obsah četli lidé jinde a ten dotyčný na úkor zkopírovaného obsahu těžil finance. Návštěvnost je právě ta, která je na internetu velmi cenná a pro majitelů webů klíčová. To je právě ten důvod, proč lidé něco dají na internet.

   

  Dříve lidé za kontrolu textu kvůli duplicitě platili, ale už delší dobu jsou k tomu dostupné nástroje zdarma. Nejjednodušší je asi vložit URL odkaz Vašeho webu nebo blogu do textového pole a kliknout. To můžete vyzkoušet na nějakých stránkách, které jsou pro to vytvořené. Zjistíte i kde se Váš obsah právě nachází. Zjistit majitele stránek není obtížné, když porušuje pravidla internetu.

   

  Na web který jsem narazil jako první a skutečně funguje tak jak má, je sice v angličtině, ale s tím si snad poradíte když tak s překladačem. Za pár vteřin máte výsledek na webu www.copyscape.com

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *