.
 • Jak přidat na web tlačítko “To se mi líbí”?

  Sociální síť Facebook v dnešní době neslouží pouze k chatování a komunikaci mezi přáteli, ale také velmi dobře slouží jako silný marketingový nástroj k propagaci webů, internetových obchodů nebo firem.

   

  Pokud patříte mezi internetové nadšence Facebooku, určitě vás bude zajímat jak nainstalovat tlačítko “To se mi líbí(ilustrační foto vpravo) na váš web. Nejdříve si ale vysvětlíme, jak nová funkce tlačítko od Facebooku funguje a jak se dá lehce vložit do Vašich webových stránek.

   

  Tlačítko “To se mi líbí”

   

  Funkčnost tlačítka spočívá v tom, že pokud návštěvník klikne na vašem webu na tlačítko “To se mi líbí“, zobrazí se na hlavní stránce uživatele Facebooku (který na tlačítko kliknul) informace o tom, že se mu váš web líbí. Díky tomu se pak jiní uživatelé mohou podívat na na vaše stránky a mohou tak sdílet informace o článcích či produktech v e-shopu.

   

  Díky tlačítku “To se mi líbí” od Facebooku se o článcích na vašem webu či produktech ve vašem e-shopu dozví mnohem více lidí z široké internetové veřejnosti.

   

  Výhodou je, že instalace tlačítka nic nestojí a přitom vám může pomoci přivést na vaše stránky další množství návštěvníků a potencionálních zákazníků. V tomto návodu si ukážeme, jak vložit tlačítko “To se mi líbí” do vašich stránek. Vložení tlačítka na web není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát.

   

  Vygenerování tlačítka “To se mi líbí”

   

  Na této adrese https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-button/ najdete formulář pro generování tlačítka “To se mi líbí“. Formulář vyplňte dle příkladu uvedeného na obrázku níže.

   

  Příklad generování tlačítka “To se mi líbí”

   

  Na příkladu si ukážeme jak vygenerovat tlačítko “To se mi líbí” přímo pro náš blog. Výsledek našeho snažení a funkčnost tlačítka si můžete prohlédnout a vyzkoušet na konci tohoto článku.

   

  Formulář FB pro generování tlačítka "To se mi líbí"

   

  • URL to like: do prázdné kolonky vložte URL (webovou) adresu vaší stránky na facebooku, pro kterou chcete tlačítko vygenerovat. V našem případě chceme tlačítko “To se mi líbí” vložit pro stránku inPage.cz
  • Width: šířka vloženého pomysleného rámečku v pixelech (obrazových bodech), doporučujeme zadat asi 200px pro většinu šablon v inPage
  • Layout: rozvržení – zvolte si vzhled tlačítka, zda chcete zobrazit textové popisky, nebo jen čísla (po výběru konkrétní položky trvá pár vteřin, než se náhled tlačítka vedle formuláře přegeneruje a znovu zobrazí)
  • Action Type: vyberte si typ akce, který se má provést po stisku tlačítka, buď klasický like a nebo doporučení (recommend)
  • Show Friend’s Faces: ukazuje poblíž tlačítka “To se mi líbí” tváře vašich přátel, kterým se také stránka líbí

  Kopírování HTML5 zdrojového kódu

   

  Po vyplnění políček ve formuláři vše dokončíte stiskem tlačítka GET CODE. Zobrazí se tabulka se zdrojovými kódy tlačítka “To se mi líbí“.

   

  Zkopírujte si obě části zdrojového kódu, který budete následně potřebovat pro umístění tlačítka na web.

   

  Zdrojový kód k like buttonu

   

  Vložení tlačítka “To se mi líbí” do stránky v inPage

   

  Máte-li zkopírovaný zdrojový kód tlačítka, přejděte do administrace inPage vašich stránek, konkrétně do editace té stránky, kam chcete tlačítko “To se mi líbí” vložit.

   

  DOPORUČENÍ:Doporučujeme tlačítko “To se mi líbí” vložit do prázdné stránky s vypnutým WYSIWYG editorem a tuto stránku následně nastavit jako vlastní box. Více se dozvíte v našem návodu Práce s Vlastním boxem.

   

  Nad textovým editorem stránky se nachází ikonka s názvem HTML sloužící pro editaci zdrojového HTML kódu stránky. Klikněte na ikonu HTML (viz obrázek níže), zobrazí se HTML editor stránky. U nověších verzí si vpravo otevřte nabídku Nástroje a zobrazte zdrojový kód.

   

  Vložení zdrojového kódu tlačítka "To se mi líbí" do stránky
  Ukázka vložení zdrojového kódu tlačítka mezi 2 odstavce webové stránky

   

  Do HTML kódu stránky vložte vámi zkopírovaný zdrojový kód tlačítka. Kód vložte na nový řádek za odstavec uzavřený v HTML tagu <p></p> viz názorný příklad na obrázku výše.

   

  Vkládáte-li zdrojový kód tlačítka na stránku s již existujícím textovým obsahem, podokno Editoru HTML bude obsahovat kompletní zdrojový kód celé vaší stránky. Záleží jen na vás, kam přesně (do které části stránky) tlačítko umístíte.

   

  Vložení tlačítka do stránky potvrďte tlačítkem Aktualizovat. Celou stránku uložte zeleným tlačítkem Upravit stránku.

   

  Zobrazilo se tlačítko “To se mi líbí” na vašich stránkách?

   

  Výsledek zobrazení tlačítka na stránce si můžete prohlédnout přímo na vašem webu. V našem případě jsme tlačítko vložili ke konci tohoto článku, proto pokud se vám článek s návodem líbí, budeme rádi pokud stisknete tlačítko níže. Musíte být samozřejmě přihlášeni na Facebooku, jinak na tlačítko nepůjde kliknout.

   

  Na svém profilu na Facebooku se pak můžete podívat, že se tato informace na hlavní stránce zobrazila a vy ji nyní sdílíte s vašimi přáteli.

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *