.

Karel Gott 1.10. 2019

Ve věku 80 let zemřel několikanásobný vítěz Slavíku (celkem jich vyhrál 42, což se nikomu nepodařilo ani přiblížit). Nejslavnější věta při přebírání Slavíka byla „Tak s tím jsem opravdu nepočítal“.

 

V půlce září 2019 byla zjištěna akutní leukémie a Karel Gott 1.10. 2019 před půlnocí zemřel v kruhu své rodiny.  Na celé Česko padl smutek. Následující den to bylo to nejvyhledávanější na internetu. Na sociálních sítích se začali plnit slova smutnu. Lidé se shodují že byl srdečním, pozitivním a milujícím člověkem. Pohřeb se plánuje uskutečnit se státními poctami a státním smutkem. Samozřejmě tato zpráva obletěla svět. Hovoří se o národní ztrátě jako to bylo u prezidenta Václava Havla.

 

Karel GottByl to rodák z Plzně, který žil od dětství v Praze. Chtěl se stát malířem, ale na zkouškách umělecké škole neuspěl přesto mu to vydrželo do konce života. Později se zkoušel stát elektromontérem a pracoval v ČKD. V roce 1957 již měl svou první nahrávku hudby, kterou samozřejmě věnoval své mamince. O rok později vyhrál soutěž amatérských zpěváků. Nakonec šel studovat zpěv a zviditelnil se více v divadle Semafor, kde měl svůj první hit (Oči má sněhem zaváté). Když se dal dohromady se známým Karlem Svobodou vytvořili další hit (Lady carneval). V 80. letech se dostal na vrchol jeho slávy. V roce 2009 mu prezident Václav Klaus věnoval medaili 1. stupně za zásluhy v oblasti umění.  Měl 2400 písní v různých jazycích. Celá řada z nich se stala hity.  Prodal přes 50 milionů nahrávek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *